Česky

Vyhledávání

Počet osob:

Zell am See

Útulné horské městečko Zell am See leží idylicky umístěné na „poloostrově“ mezi břehy jezera Zeller See a horským vrcholem Schmittenhöhe, který je známý svým úchvatným výhledem na Alpy. Zell am  See okouzlí každého návštěvníka, který měl to štěstí poznat toto místo.

Pokud jde o rozmanitost, Zell am See je nepřekonatelné ! Zde se můžete věnovat například lyžování, golfu, tenisu, pěší turistice nebo horským kolům a to vše v jeden den a na jednom místě. A večer se můžete projít v křivolakých uličkách Zell am See, které pulzují životem. Ty jsou lemovány množstvím krásných historických domů, ve kterých se skrývají útulné restaurace a kavárny, ale i množství obchodů. Hlavní atrakcí letních měsíců je pak oprávněně okouzlující jezero, které nabízí veškeré možnosti vodních aktivit. Koupání v osvěžující čisté vodě spojené s výhledem na zasněžené vrcholky hor prospěje vašemu tělu i duši

Kaprun

Živé alpské středisko Kaprun, ležící na úpatí ledovce Kitzsteinhorn, je jednou z hlavních turistických destinací v celé Evropě. Najdete zde dobré nákupní příležitosti a skvělé restaurace, kavárny i bary, které jistě uvítáte po aktivně stráveném dni. Kaprun je zkrátka top alpské středisko s ledovcem a jeho celoročním lyžařským potenciálem v zádech. Zároveň zde byla v roce 2011 dokončena výstavba unikátního lázeňského komplexu "Tauern Spa World", jejímž dokončením turistická hodnota tohoto místa ještě stoupla.
 
Lyžařský areál Kitzsteinhorn zapůsobí pohádkovou zásobou prašanu od pozdního podzimu do pozdního jara a naprosto zaručenou přírodní sněhovou pokrývkou v zimě. Rozmanité sjezdovky, 5 freestyle parkyů včetně 150 m dlouhé Superpipe, fantastické freeride možnosti a také iglú vesnice z ledu a sněhu s útulným  ledovým barem opravdu dělají z ledovce Kitzsteinhorn jedno z nejzajímavějších míst.
 

Saalbach - Hinertgelmm - Leogang

Saalbach-Hinterglemm Leogang patří mezi nejmodernější lyžařská střediska Salzburska a nabízí nepřeberné množství lyžařských možností. Středisko znají nadšenci lyžování také pod označením Ski Cirkus. Přes 200 km perfektně upravených sjezdových tratí všech obtížností a 55 supermoderních lanovek a vleků v regionu Saalbach-Hinterglemm láká každoročně mnoho lyžařů všech věkových skupin za kvalitním lyžováním bez nutnosti dojízdění autem či skibusem. V lyžařském středisku Saalbach-Hinterglemm vyvezou lyžaře a snowboardisty lanovky přímo z centra horských městeček až do nadmořských výšek. Všechny sjezdovky jsou mezi sebou propojeny jedním společným skipasem. 

V celé lyžařské oblasti Saalbach-Hinterglemm najdete mimo lyžování i spoustu jiných aktivit. Vyhlášené jsou sáňkařské dráhy, které lákají na noční sáňkování díky výbornému technickému zázemí s osvětlením. Navštívit můžete restaurace a útulné hospůdky ve středisku Saalbach-Hinterglemm Leogang, které návštěvníky lákají na místní kulinářské speciality, jako jsou např. Kaspressknödel (knedlíčky s pivním sýrem) nebo Kaiserschmarrn (sladký císařský trhanec). Saalbach-Hinterglemm Leogang a jeho okolí nabízí svým hostům kromě výbornéhoh lyžování také spoustu turistických tras, které vyzývají k výletům na sněžnicích, k vyjížďkám na saních taženými koňmi a dalším příjemně stráveným chvílím.AlpskeApartmany.cz | INSTRUCT INVEST s.r.o. | Na Folimance 2155/15 | 120 00 Praha 2 | Tel.: +420 728 78 68 68 | Mail: AlpskeApartmany@finerta.cz | Kontakt